Archiwum wydarzeń

Sukcesy naszych szachistów

Nasi uczniowie uczestniczyli w Drużynowych Mistrzostwach Mazowsza Szkół Podstawowych w Szachach, które odbyły się 6 grudnia w Michałowicach. Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 12 w Otwocku zajęła VI miejsce i był to najlepszy wynik reprezentacji naszej szkoły w tych zawodach w historii. Pierwszy zespół wygrał trzy spotkania, cztery razy zremisował i doznał tylko jednej porażki.

Również bardzo dobrze zaprezentowała się druga reprezentacja szkoły, która zajęła 11 lokatę. Trzeci zespół wygrał jedno spotkanie i trzy spotkania zremisował, przegrał cztery razy i zajął 42 lokatę. W zawodach rywalizowały 53 drużyny z całego Mazowsza.

Indywidualnie dyplom za V miejsca na drugiej szachownicy otrzymał Michał Szulejko (kl. 2c).

Wyniki naszych zawodników można zobaczyć tutaj. Dostępne są również oficjalne wyniki całych zawodów. Zdjęcia zaś można zobaczyć w naszej galerii.

Natomiast dzień wcześnie, 5 grudnia, w Aninie odbył się Turniej Szachowy „Smerfogranie”. W zawodach zorganizowanych w anińskim Domu Kultury ponownie czołowe miejsca zajęli szachiści z naszej szkoły: 7 – Mikołaj Brodowski, 9 – Michał Balas, 11 – Michał Szczęśniak, 14 – Maciej Szczęśniak, 18 – Michał Szulejko. Zawody mają zasięg wojewódzki z udziałem ponad 20 klubów z całego Mazowsza. Startowało 78 zawodników.

W klasyfikacji Grand Prix po czterech turniejach nagrodę za IV miejsca zdobył Mikołaj Brodowski, uczeń klasy 3a.