Wesołe wierszyki łamiące języki
W środę, 28 marca w bibliotece odbył się konkurs recytatorski pt. „Wesołe wierszyki łamiące języki”. Organizatorkami konkursu były nauczycielki bibliotekarki: Lidia Pec, Anna Dorsz, Anna Suchcicka. Gościem honorowym — pani wicedyrektor Renata Balcerzak, nauczycielka języka polskiego. Celem konkursu było rozwijanie umiejętności językowych, kształtowanie wrażliwości na piękno języka polskiego, odkrywanie i rozwijanie uzdolnień recytatorskich.
W konkursie, podczas recytacji wybranych przez siebie wierszy M. Strzałkowskiej, A. Frączek, J. Kerna swoje „języki łamali” uczniowie klas 1–3. Poziom był naprawdę wysoki i bardzo wyrównany. Biorąc pod uwagę znajomość tekstu, poprawność artykulacyjną, tempo wypowiedzi oraz interpretację, jury postanowiło nagrodzić następujących uczniów:
I miejsce – Franciszek Płużański, kl. 2a
II miejsce – Hanna Kalman, kl. 2a
III miejsce – Kajetan Stańczyk, kl. 2a
Wyróżnienia:
Franciszek Konopacki, kl. 2a
Aleksandra Sitnik, kl. 3c
Julia Wolska, kl. 3c
Cała impreza, choć kameralna, była bardzo udana. Wszystkim uczestnikom i laureatom serdecznie gratulujemy. Natomiast rodzicom i wychowawcom dziękujemy za pracę włożoną w przygotowanie dzieci do recytacji. Już dziś zapraszamy za rok na kolejną edycję konkursu.
Wszystkich chcących zmierzyć się z niełatwymi do wymówienia słówkami, zapraszamy do lektury tomików M. Strzałkowskiej i A. Frączek dostępnych w naszej szkolnej bibliotece.
Oto propozycje: Małgorzata Strzałkowska: „Wierszyki łamiące języki”, » A jak anakonda», „B jak barakuda”, „Wiersze z kanapy”, „Wiersze dla dzieci”, » Wiersze do poduchy», Agnieszka Frączek: „Rymowane dranie, czyli Wiersze trudne niesłychanie”, » Dranie w tranie, czyli Wiersze trudne niesłychanie», „Wesołe bajki”, „Siano w głowie, czyli trafiła kosa na idiom”, „Jedna literka a zmiana wielka”, » Gdy przy słowie jest przysłowie».