Gratulujemy!

Z ra­do­ścią in­for­mu­je­my, że u­czen­ni­ca klasy 8d, Ga­brie­la Gru­cho­ła, zo­sta­ła lau­re­at­ką Ogól­no­pol­skiej Olim­pia­dy Wie­dzy Che­micz­nej dla Szkół Pod­sta­wowych or­ga­ni­zowanej przez Uni­wer­sy­tet Ja­giel­loń­ski w Kra­ko­wie. Obo­wią­zu­jący na kon­kursie za­kres ma­te­riału w dużym stop­niu o­bej­mował pod­sta­wę pro­gra­mową dla szko­ły śred­niej. Dwa pierw­sze etapy u­cznio­wie pi­sa­li zdal­nie. W de­cy­du­ją­cej, trze­ciej czę­ści kon­kursu wzię­ły u­dział 174 osoby, spo­sród któ­rych wy­ło­niono 20 lau­re­atów. Ga­bry­sia u­zy­ska­ła piąty wynik w kraju! Je­steśmy dumni z o­sią­gnięć na­szej u­czen­ni­cy, tym bar­dziej, że to już jej drugi wy­gra­ny w tym roku kon­kurs z che­mii. Bę­dzie­my dzie­lić ra­dość z Ga­bry­sią pod­czas u­ro­czy­sto­ści wrę­cze­nia na­gród na kra­kow­skim u­ni­wer­sy­tecie. Cała spo­łecz­ność na­szej szko­ły skła­da ser­decz­ne gra­tu­lacje!