Osiągnięcia humanistyczne

Ogólnopolski Konkurs Gramatyczny im. Ks. Onufrego Kopczyńskiego

Warszawa, 7.05.2016

Dnia 7 maja 2016r. w Zespole Szkół Pijarskich w Warszawie odbyła się Gala Finałowa Ogólnopolskiego Konkursu Gramatycznego im. Ks. Onufrego Kopczyńskiego, w której wzięła udział  uczennica naszej szkoły Anna Adamczyk z kl. 6c. Ania uzyskała tytuł Finalisty II miejsca.

Wcześniej uczennica musiała zmierzyć się z trudnym testem obejmującym zagadnienia z nauki o języku (gramatyki, ortografii i interpunkcji) oraz biografii Onufrego Kopczyńskiego, autora pierwszego podręcznika gramatyki języka polskiego.  W finałowym etapie konkursu udział wzięło 103 uczestników z całej Polski.

Polonistyczny Konkurs Kuratoryjny

Emil­ka Kie­ren­ko z klasy 6e zo­sta­ła fi­na­list­ką wo­je­wódz­kiego etapu Kon­kur­su Po­loni­stycz­ne­go Szkół Pod­sta­wowych w roku szkol­nym 2015/2016. Emil­ka jako je­dy­na u­czen­ni­ca z o­twoc­kich szkół przy­stą­pi­ła do tego etapu kon­kur­su przed­mio­towego. Wszy­scy jej go­rą­co gra­tu­luje­my!