Stawka żywieniowa dla uczniów klas 1–3 wynosi w marcu:
23 dni x 3,80 zł = 87,40 zł
Kwotę należy wpłacić do 28.02.2021 na rachunek bankowy szkoły: Szkoła Podstawowa nr 12 w Otwocku,
29 8001 0005 2001 0008 0158 0001
W tytule przelewu należy podać: imię i nazwisko dziecka, klasę, miesiąc żywieniowy
Nieobecność dziecka na obiedzie należy zgłosić adres e-mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., w poniedziałek do godziny 9.00, a w pozostałe dni tygodnia – dzień wcześniej. Brak zgłoszenia skutkuje naliczeniem opłaty za obiad.
Uprawnieni do korzystania z programu R3+ od dnia 1 października 2019 roku wpłacają kwotę o wartości 50% stawki żywieniowej i podają numer i datę ważności karty (podstawa prawna: Uchwała nr XVI/156/19 Rady Miasta Otwocka z dnia 13 sierpnia 2019 roku).
Bardzo prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Stołówki Szkolnej. Dokument określa między innymi szczegółowo daty wpłat i reguluje czynności rodziców związane z tą formą rozliczenia za obiady.
„Czyny miłości nie przemijają. Każdy gest dobroci, zrozumienia, służby pozostawia w sercu człowieka niezatarty ślad – coraz pełniejsze podobieństwo do Tego… (Flp2,7)” – Św. Jan Paweł II
Uczniowie naszej szkoły, idąc za wezwaniem Św. Jana Pawła II, aby czynem miłości przemieniać świat, ten który teraz najbardziej potrzebuje wsparcia – świat ludzi chorych, starszych i samotnych, zaangażowali się w przygotowanie kartek okolicznościowych. Z okazji XXIX Światowego Dnia Chorego przygotowali ok. 400 kartek, które trafiły do osób starszych i chorych w Domach Opieki: ZPO „Pokój i Dobro” prowadzonego przez Siostry Obliczanki w Otwocku; DPS „Wrzos” w Śródborowie; Zakładu Opiekuńczo-Pielęgnacyjnego w Warszawie-Radości oraz do Szpitala Klinicznego im. prof. Adama Grucy w Otwocku.
Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego przeprowadzone zostały w naszej szkole konkursy: recytatorski oraz plastyczny. Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy! Poniżej przedstawiamy wyniki obu konkursów.
Informujemy, że Prezydent Miasta Otwocka Zarządzeniem nr 11/2021 z dnia 19.01.2021 określił terminy przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego w tym terminy składania dokumentów w roku szkolnym 2020/2021 do KLAS PIERWSZYCH publicznych SZKÓŁ PODSTAWOWYCH prowadzonych przez Miasto Otwock oraz Zarządzeniem nr 9/2021 z dnia 19.01.2021 określił terminy przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminy składania dokumentów w roku szkolnym 2020/2021 do publicznych PRZEDSZKOLI i oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych.
Dzień 11 lutego, już od 29 lat, jest Światowym Dniem Chorego. Stało się to za przyczyną św. Jana Pawła II, który widział w ludziach cierpiących skarb Kościoła. Z tej okazji wolontariusze Szkolnego Koła Caritas przygotowali przedstawienie pt. „Miłość”, którym wyrazili swoją pamięć o osobach doświadczających w swoim życiu cierpienia. Ponadto przygotowali kartki, które zostały przekazane starszym i chorym Siostrom ze Zgromadzenia SSND. Duchowym darem dla osób cierpiących była modlitwa.
Zaangażowanie dzieci oraz dobre serca ludzi pozwoliły w tym roku kontynuować naszą tradycję Dnia Cudów. „Miłość mi wszystko wyjaśniła…” – słowa te były mottem wystąpienia grupy dzieci z naszej szkoły, które zaśpiewały, wyrecytowały i wytańczyły uczucia Miłości do Boga i drugiego Człowieka. Cała inicjatywa w tym roku skierowana była dla Seniorów Domu Pomocy Społecznej „Wrzos” w Otwocku. Dziś, razem z nagraniem, wszyscy Podopieczni otrzymali paczki świąteczne – „bo widzieć należy sercem”.
Szkolne Koło Wolontariatu Dwunastki dziękuje bardzo serdecznie Wszystkim za udział w tegorocznej Akcji „Rodacy – Bohaterom”. Oto podsumowanie.
Dziękujemy raz jeszcze za pomoc dla zwierząt ze schronisku w Celestynowie. W czwartek, 10 grudnia, zawieźliśmy wszystkie zebrane we wrześniu i październiku dary dla podopiecznych. Obecnie przebywa tam 200 piesków i 20 kotów.
Pomimo pandemii nasze szkolne zwierzaki potrzebują codziennej miłości i opieki. Dlatego dwa razy w tygodniu szkołę odwiedzają opiekunowie, którzy karmią zwierzaki, dolewają im wody do miseczki, zraszają terrarium oraz spędzają z nimi wolny czas.
Salę 22B zamieszkują egzotyczne zwierzątka, takie jak jaszczurki, węże oraz żółw. Potrzebują one specjalnych warunków do życia, np. żarówek grzewczych oraz UVB (które zapewniają sztuczny dostęp do słońca), terrarium o odpowiednich wymiarach oraz specjalnego pokarmu: świerszczy i karaczanów.