„Warszawska Syrenka”

„Warszawska Syrenka”To już XXXV e­dy­cja kon­kur­su re­cy­ta­tor­skiego „War­szaw­ska Sy­ren­ka”. Nasza szko­ła wzię­ła u­dział po raz ko­lej­ny. Isto­tą kon­kur­su jest u­jaw­nianie mło­dych ta­len­tów re­cy­ta­tor­skich oraz pro­pa­gowanie i po­pu­la­ry­zowanie li­te­ra­tu­ry. W kon­kur­sie biorą u­dział u­cznio­wie szkół pod­sta­wowych i gim­na­zjal­nych. Do fi­na­łu do­cie­ra ponad 200 mło­dych re­cy­ta­to­rów z wo­je­wódz­twa ma­zo­wiec­kiego.

Eli­mina­cje w na­szej szko­le w kla­sach 1–3 zor­ga­ni­zowały na­uczy­ciel­ki: Do­rota Pu­cyń­ska, Ma­rio­la Ro­słoniec i Bo­że­na Fer­giń­ska-Ka­łasa. Wzię­ło w nich u­dział 99 u­czniów. W kla­sach 4–6 e­li­mina­cje szkol­ne z u­działem ponad 70 u­czniów prze­pro­wa­dzi­ły na­uczy­ciel­ki: Hanna Basek oraz Re­na­ta Bal­ce­rzak. Ucz­nio­wie klas 1–3 mó­wi­li po jed­nym wier­szu, a star­si – po dwa lub jeden wiersz i frag­ment prozy.

Po kil­ku­go­dzin­nych e­li­mina­cjach zo­sta­li wy­ło­nie­ni re­prezen­tan­ci na­szej szko­ły. Do dru­gie­go etapu kon­kur­su (miej­skiego) zo­sta­li za­kwali­fiko­wani z klas 1–3: San­dra Woj­tan, Iga Kusz­tal, Wik­to­ria Py­rza­now­ska, Maja Ziół­kow­ska, Bła­żej Łu­ka­sze­wicz, Julia Me­la­niuk, Maria Woj­cie­chow­ska, Julia Gaj, na­to­miast z klas 4–6: Ka­mi­la Rytel, Do­mi­nik Głę­boc­ki, Alek­san­dra Kac­pe­rek, Na­talia Wilk, Alek­san­dra Wa­siak, Emi­lia Smo­liń­ska, Na­talia Wyk­ner.

Drugi etap – e­li­mina­cje miej­skie od­by­ły się 17 marca w Klu­bie „Smok” . Uczest­ni­czy­li w nich u­cznio­wie ze szkół pod­sta­wowych nr 5, 6, 9 i 12. Miło nam za­ko­mu­ni­kować, że Bła­żej Łu­ka­sze­wicz z klasy 2d za­kwali­fiko­wał się do III etapu kon­kur­su i re­prezen­to­wał naszą szko­łę i mia­sto, w swo­jej ka­te­go­rii wie­ko­wej, w po­wia­towym kon­kur­sie „War­szaw­ska Sy­ren­ka”. Wy­róż­nie­nie o­trzy­ma­li: z  klas 1–3: Iga Kusz­tal, z klas 4–6: Do­mi­nik Głę­boc­ki.

Wszyst­kim na­gro­dzonym ser­decz­nie gra­tu­luje­my. Do zo­ba­cze­nia za rok.