Akcja UNICEF „Wszystkie kolory świata” zakończona

W ra­mach kam­panii u­cznio­wie na­szej szko­ły u­szy­li cha­ry­tatyw­ne la­lecz­ki. La­lecz­ki te nie są zwy­kłymi szma­ciany­mi za­baw­kami – są one sym­bo­lem po­mocy, ja­kiej dzie­ci u­dzie­lą swoim ró­wie­śnikom w Sier­ra Leone. Do pro­jek­tu zgło­si­ło się 1140 pla­có­wek e­du­ka­cyj­nych z całej Pol­ski: szkół, przed­szko­li, domów kul­tury i bi­blio­tek pu­blicz­nych. Pod­czas balu kar­nawało­we­go chęt­ni lu­dzie mogli za­opie­kować się wy­bra­ną przez sie­bie la­lecz­ką w za­mian za prze­ka­zanie da­ro­wi­zny na rzecz dzie­ci w naj­bied­niej­szych kra­jach. Ze­bra­ne w ten spo­sób pie­nią­dze prze­zna­czo­ne będą na kam­panię szcze­pień dzie­ci w Sier­ra Leone.

My ze­bra­li­śmy 1250 zł za 40 la­le­czek. Wszyst­kim u­czniom i u­czen­ni­com, któ­rzy u­szy­li la­lecz­ki bar­dzo dzię­ku­ję. Nasza la­lecz­ka nie­stety nie wy­gra­ła, ale wśród 600 na­de­słanych zdo­by­ła 10 miej­sce. W ra­mach po­dzię­kowa­nia o­trzy­ma­li­śmy dy­plom u­dzia­łu w a­kacji.