Sukces drużyny z Dwunastki

W dniach 26 i 27 marca 2011 roku odbył się finał Ogólnopolskiego Turnieju Kreatywności Destination ImagiNation – OcZyMa Wyobraźni…a . Do Otwocka zawitały najlepsze drużyny z całej Polski. Wśród tych drużyn były dwa zespoły reprezentujące Szkołę Podstawową Nr 12 GAZMAKI i SIEDMIOPAKA. Grupą GAZMAKI opiekuje się Dorota Pucyńska. Należą do niej uczennice z klasy IVd: Anna Czartoszewska, Karolina Flis, Magdalena Gdowska, Zuzanna Gmitrzak, Karolina Szeremeta, Aleksandra Wasiak. Grupą SIEDMIOPAKA opiekuję się Joanna Ćwiek. W skład grupy wchodzą uczniowie z klasy VIe: Ewelina Sitnik, Marta Zbysińska, Zuzanna Dąbrowska, Michał Kita, Karolina Kozłowska, Weronika Szmit, Patryk Florczak, Joanna Rosłoniec.

Obie drużyny przez kilka miesięcy przygotowywały się do konkursu opracowując jedno z pięciu wyzwań. Samodzielnie pisały scenariusze, uczyły się gry aktorskiej, opracowywały skomplikowane konstrukcje, tworzyły oryginalne stroje, fantazyjne dekoracje i rekwizyty, które były niezbędne do wykonania zadania. Poza tym ćwiczyły umiejętność pracy zespołowej, szybkiego myślenia, rozwiązywania problemów, co jest niezwykle ważne i potrzebne w podejmowaniu szybkich i trafnych decyzji.

Wynikiem kilkumiesięcznej pracy było zajęcie przez drużynę GAZMAKI – III miejsca w wyzwaniu C w I kategorii wiekowej.

Gratulujemy drużynom tak wspaniałego wyniku i życzymy dalszych sukcesów na polu kreatywności!