Ferie pełne uśmiechu i zabawy

Akademia UśmiechuW cza­sie ferii zi­mo­wych w na­szej szko­le pro­wa­dzone były warsz­taty tre­nin­gu psy­cho­logicz­ne­go „Aka­de­mia Uśmie­chu” sta­no­wią­ce za­danie re­ali­zo­wane w ra­mach pro­jek­tu „Wspar­cie te­ra­peu­tycz­ne ucz­niów szkół pod­sta­wowych i gim­na­zjal­nych gminy Otwock”. Warsz­taty pro­wa­dzone były w 7 gru­pach, w któ­rych u­czest­ni­czy­ło ok. 140 u­czniów na­szej szko­ły z klas I–VI.

Uczęsz­cza­jąc na za­ję­cia „Aka­de­mii Uśmie­chu” dzie­ci miały moż­li­wość in­te­resu­ją­cego spę­dze­nia wol­ne­go czasu oraz moż­li­wość na­by­wania u­mie­jęt­no­ści in­ter­per­so­nal­nych po­trzeb­nych do na­wią­zy­wania po­zy­tyw­nych re­la­cji z ró­wie­śnika­mi. Każ­de­go dnia na dzie­ci cze­ka­ły cie­ka­we pro­pozy­cje przy­go­towa­ne przez na­uczy­cie­li pra­cu­ją­cych w pro­jek­cie: gry i za­bawy, ćwi­cze­nia ru­cho­we, za­ję­cia kre­atyw­nego my­śle­nia, za­ję­cia pla­stycz­ne, mu­zycz­ne, te­atral­ne itp. Co­dzien­nie pod­czas prze­rwy na dru­gie śnia­danie na dzie­ci cze­ka­ła w sto­łów­ce cie­pła her­ba­ta.

Jak przy­sta­ło na „Aka­de­mię Uśmie­chu” pod­czas zajęć nie za­brakło u­śmie­chu, pa­no­wała przy­ja­zna at­mos­fe­ra, ale przede wszyst­kim dobra za­bawa, co widać na zdję­ciach. Za­praszamy do ga­le­rii.