Choinkowa akcja mikołajkowa

Mikołajki w szkoleW poniedziałek, 6 grudnia, a więc podczas imienin Świętego Mikołaja, naszą szkołę odwiedził również szanowny solenizant. Przebiwszy się przez przewody wentylacyjne, rześkim krokiem wkroczył w szkolne mury i obficie dzielił smakołykami. Oczywiście chętnych na łakocie nie brakowało zarówno dzieci jak i nauczyciele ochoczo częstowali się smakołykami. W asyście u świętego spotkać można było urocze śnieżynki. Jak zwykle ten mikołajkowy czas trwał zdecydowanie dłużej.

Po zakończonych zajęciach kilka klas pod opieką nauczycieli udało się na Skwer Lennestadt, aby ubierać choinkę. Ozdoby, wykonane przez dzieci podczas lekcji plastyki z panią Asią Ćwiek, zostały zawieszone w wielkiej obfitości. Dodatkową atrakcją dla dzieci i nie tylko, było podniesienie na dźwigu, w celu zawieszenia bombek i łańcuchów w najwyższych gałąkach drzewka. Widok okolic szkoły, niemalże z lotu ptaka, zapierał dech w piersiach. Warto było przełamać lęki i wznieść się na wysokości. A na koniec imprezy, przed samą choinką, przemknął sam Święty Mikołaj na saniach powożonych przez woźnicę. W pięknej zimowej atmosferze, pośród zabaw na śniegu uczciliśmy imieniny tego wspaniałego świętego, którego za wzór powinniśmy sobie stawiać każdego dnia. Od dziś wszyscy bądźmy dla siebie Mikołajami.