Dzień Bezpiecznego Internetu

W po­nie­dzia­łek, 10 lu­te­go, na pierw­szej dłu­giej prze­rwie odbył się hap­pe­ning z o­ka­zji DBI 2014. Ucz­nio­wie klasy 5e razem ze swoją wy­cho­waw­czynią prze­szli ko­ry­ta­rzami szko­ły in­for­mu­jąc wszyst­kich o zbli­ża­ją­cym się Dniu Bez­piecz­nego In­ter­netu. Jako szcze­gól­na za­chę­ta wy­brzmia­ły wier­szy­ki i ry­mo­wan­ki u­ło­żone przez u­czniów klas pią­tych za­chę­cają­ce do bez­piecz­nego i roz­waż­ne­go ko­rzy­stania z Sieci.

Nasza szko­ła już po raz trze­ci u­czest­ni­czy w ob­chodach Dnia Bez­piecz­nego In­ter­netu. Dzie­ci w cza­sie zajęć roz­ma­wiają o bez­pieczeń­stwie w Sieci, o­glą­da­ją kre­sków­ki i fil­miki do­ty­czą­ce tej te­ma­ty­ki, sa­mo­dziel­nie two­rzą pla­katy (które zo­sta­ły roz­wie­szone na ko­ry­ta­rzach szkol­nych) oraz pre­zen­ta­cje mul­ti­me­dial­ne w cza­sie zajęć kom­pu­te­rowych. Zwień­czeniem szkol­nej i­nicja­ty­wy będą kon­kur­sy „Nie daj się zła­pać w Sieć” i „Kom­pu­te­ry – In­ter­net – Za­gro­że­nia” oraz spek­takl te­atral­ny do­ty­czą­cy za­gro­żeń cy­ber­przestrzeni przy­go­towywa­ny przez klasę 5e.

Hasło te­go­rocz­nych ob­chodów Dnia Bez­piecz­nego In­ter­netu „Razem two­rzy­my lep­szy In­ter­net” ma zwró­cić uwagę na to, że każdy in­ter­nau­ta może przy­czynić się do tego, że In­ter­net bę­dzie miej­scem bez­piecz­nym i po­zy­tyw­nym. Każdy z nas po­nosi od­powie­dzial­ność za to, co robi w Sieci i w jaki spo­sób z niej ko­rzy­sta!

{fshare}