Brąz naszych szachistów

Z przy­jem­no­ścią in­for­mu­je­my, że 7 grudnia, w Dru­ży­no­wych Mi­strzo­stwach Ma­zow­sza Szkół Pod­sta­wowych w Sza­chach re­prezen­ta­cja „Dwu­nast­ki” zdo­była brą­zo­wy medal. Druga re­prezen­ta­cja na­szej szko­ły, w któ­rej star­to­wało trzech za­wod­ni­ków z trze­ciej klasy, za­ję­ła 24 miej­sce. W za­wo­dach skla­sy­fi­ko­wano 60 dru­żyn. Dwa pierw­sze miej­sca za­ję­ły re­prezen­ta­cje z War­szawy.

Na sza­chow­ni­cy z u­dzia­łem dziew­cząt re­wela­cyj­nie za­grała Jo­an­na Kacz­mar­ska, która wy­gra­ła wszyst­kie osiem par­tii. Bar­dzo dobry wynik o­sią­gnął Kry­stian Bo­gusz, który w ośmiu run­dach zdo­był 6,5 punk­tu. Do koń­cowe­go suk­ce­su przy­czynił się też Ma­ciej Sz­czę­śniak, który w o­stat­niej par­tii za­sto­sował sku­tecz­ny ma­newr tak­tycz­ny – wiecz­ny szach i remis a tym samym brą­zo­we me­da­le dla szko­ły. Po­nad­to na pierw­szej sza­chow­ni­cy grał Mi­chał Szu­lej­ko, który zdo­był 3 punk­ty.

Dru­ży­na­mi na za­wo­dach o­pie­kowa­li się Beata Sz­czę­śniak, An­drzej Do­browol­ski i Ce­za­ry Kacz­mar­ski.