Jesteśmy najlepsi!

Zdo­by­li­śmy pierw­sze miej­sce w dru­ży­no­wym kon­kur­sie szkół pod­sta­wowych ,,Do­kar­miamy ptaki zimą – szkol­ny karm­nik”, któ­re­go or­ga­ni­zatorem jest Ma­zo­wiec­ki Ze­spół Par­ków Kra­jo­brazowych w Otwoc­ku. Pani Agniesz­ka Nie­wiń­ska kie­ro­wa­ła pra­cami 9 o­sobowej dru­ży­ny, którą two­rzy­li u­cznio­wie klasy 4e: Na­talia Ba­rań­ska – lider, Anna Ko­ciel­nik, Alek­san­dra Kudła, Anna Pięt­ka, Alek­san­dra Stę­pień, Na­talia Wilk, Jakub De­rewoń­ko, Jan Ba­nasiak, Jakub Kita.

Na­szym za­daniem było wy­ko­na­nie karm­ników oraz o­pie­ka nad przy­la­tu­ją­cymi do nich pta­kami. Od 16.12.2011 do 19.03.2012 pro­wa­dzi­liśmy dzien­nicz­ki ob­ser­wa­cji, w któ­rych za­pi­sy­waliśmy, jakie ptaki od­wie­dza­ły szkol­ne karm­niki. Zro­bi­liśmy sporo zdjęć pta­ków, a kil­ko­ro u­czniów wy­ko­na­ło pięk­ne ry­sun­ki. Na ko­niec przy­go­towa­li­śmy album, który za­wie­rał nasze zdję­cia, ry­sun­ki oraz spra­woz­danie z ob­ser­wa­cji.

Nam, mło­dym przy­rod­ni­kom spra­wi­ło wiele ra­do­ści nie­sienie pta­kom po­mocy w prze­trwa­niu tak trud­ne­go dla nich o­kre­su jakim jest zima. Ostra zima, ni­skie tem­pera­tu­ry, śnieg mogły być za­gro­że­niem dla życia ptasz­ków.

W po­nie­dzia­łek, 23 kwiet­nia na te­renie sie­dziby Ma­zo­wiec­kiego Ze­spo­łu Par­ków Kra­jo­brazowych w Otwoc­ku od­by­ła się u­ro­czy­stość roz­da­nia dy­plo­mów i na­gród. Po czę­ści o­fi­cjal­nej wszy­scy wzię­liśmy u­dział w grach i za­bawach e­du­ka­cyj­nych przy­go­towa­nych przez pra­cow­ni­ków Ze­spo­łu Par­ków Kra­jo­brazowych.