VI Otwarte Mistrzostwa Szkoły w Szachach

VI Otwarte Mistrzostwa Szkoły w SzachachJuż po raz szó­sty nasza szko­ła pod­ję­ła się or­ga­ni­zacji o­twar­tych mi­strzostw szko­ły w sza­chach, co po­zwa­la na­szym re­prezen­ta­ntom skon­fron­tować swoje u­mie­jęt­no­ści z za­wod­nikami in­nych o­środ­ków sza­cho­wych. Po­dob­nie jak w la­tach u­bie­głych na za­wo­dy przy­je­cha­ło wielu czo­łowych za­wod­ników z War­szawy i miej­sco­wo­ści pod­war­szaw­skich, fi­na­listów mi­strzostw Pol­ski do lat 8, 10, i 12. W za­wo­dach ry­wa­li­zo­wało 68 sza­chi­stek i sza­chi­stów a tur­niej wy­grał Alek­sy Ko­za­kow z War­szawy przed Da­mianem Ko­se­skim z Miń­ska Ma­zo­wiec­kiego i Jan­kiem Ko­kosz­czyń­skim z Le­gio­nowa.

Naj­lep­szy za­wod­nik „Dwu­nast­ki”, Mi­chał Balas, zajął 11 miej­sce. W ka­te­go­rii dziew­cząt bar­dzo do­brze spi­sa­ły nasze u­czen­ni­ce. Naj­lep­szą za­wod­nicz­ką tur­nieju zo­sta­ła Jo­an­na Kacz­mar­ska, trze­cie miej­sce za­ję­ła We­ro­ni­ka Ro­ga­la a czwar­te Ka­ro­li­na Ko­tu­la. W ka­te­go­rii do lat 8 wy­róż­nił się pierw­szo­kla­sista Łu­kasz Zby­siń­ski, który wśród 21 skla­sy­fi­ko­wanych za­wod­ników zajął siód­me miej­sce. W punk­ta­cji dru­ży­no­wej zwy­cię­żyła Sz­ko­ła Pod­sta­wowa Nr 2 z Miń­ska Ma­zo­wiec­kiego, która o punkt wy­prze­dzi­ła naszą re­prezen­ta­cję. Na­gro­dy naj­lep­szym za­wod­nikom tur­nieju oraz wy­róż­nie­nia dla naj­lep­szych za­wod­ników w po­szcze­gól­nych ka­te­go­riach wrę­czy­ła Da­nu­ta Szysz­ko, dy­rek­tor szko­ły. Fotoreportaż z za­wo­dów przy­go­tował Artur Wo­łoszy­nek, wicedy­rek­tor szko­ły.

Do zor­ga­ni­zowania i prze­pro­wa­dzenia tak dużej im­pre­zy sza­cho­wej za­an­gażo­wanych było wiele osób: cała dy­rek­cja szko­ły, per­so­nel szkol­ny i pra­cow­ni­cy sto­łów­ki, na­uczy­cie­le – dzia­łacze UKS 12 Otwock.

1. Kozakow Aleksy UKS Czternastka Ursus

3. Nehring Jakub Józefów

Klasyfikacja drużynowa:
1. SP 2 Mińsk Mazowiecki
2. SP 12 Otwock (Michał Balas, Joanna Kaczmarska, Michał Szulejko)
3. SP Wiązowna
4. SP 342 Warszawa
5. SP 1 Józefów
6. SP 6 Otwock
7. SP 2 Józefów
8. SP 9 Otwock
9. SP 321 Warszawa
10. SP 1 Otwock
11. SP 5 Otwock
12. SP Celestynów
13. SP 2 Karczew
14. SP Warszawa Wesoła
Sklasyfikowano 25 zespołów

Klasyfikacja 10 najlepszych zawodników SP 12:
1. Michał Balas
2. Joanna Kaczmarska
3. Michał Szulejko
4. Michał Szczęśniak
5. Michał Walasek
6. Dominik Głębocki
7. Maciej Szczęśniak
8. Maksymilian Kotula
9. Łukasz Rogala
10. Filip Prochowski

Szczegółowe wyniki na można zobaczyć tutaj.

Biuro zawodów:
1. Beta Szczęśniak