Podwójne zwycięstwo Dwunastki

I znowu uczniowie z Dwunastki nie zawiedli. W dniach 27 i 28 marca 2010 roku, w Otwocku odbył się finał Ogólnopolskiego Turnieju Destination ImagiNation – Oczyma Wyobraźni…a. Z całej Polski do naszego miasta przyjechały najlepsze drużyny, aby wziąć udział w zawodach. Wśród tych drużyn, były dwa zespoły złożone z uczniów Szkoły Podstawowej nr 12 w Otwocku: Siedmiopaka i Gazmaki.

W swej kategorii wiekowej i zadaniowej drużyna Siedmiopaka zajęła pierwsze miejsce i otrzymała złoty medal. Członkami drużyny są dzieci z klasy V: Ewelina Sitnik, Marta Zbysińska, Zuzanna Dąbrowska, Michał Kita, Karolina Kozłowska, Weronika Szmit, Patryk Florczak, Joanna Rosłoniec. Grupą opiekuje się pani Joanna Ćwiek. Drużyna powstała 3 lata temu i od tego czasu rozwijała swoje umiejętności w dziedzinie kreatywności. Członkowie Siedmiopaki sami tworzyli finałowe przedstawienie, pisali scenariusz, budowali urządzenia, w tym robota, wykonywali rekwizyty, stroje i dekoracje.

Druga drużyna z naszej Gazmaki zdobyła Nagrodę Specjalną im. Leonarda da Vinci, również otrzymując medale. Nagroda ta przyznawana jest za szczególnie kreatywne rozwiązanie wybranego przez drużynę wyzwania, za niesamowitą wyobraźnię, oryginalność i za bardzo twórczy sposób dotarcia do odbiorcy przedstawienia. Członkami drużyny są uczennice klasy III d: Anna Czartoszewska, Gabriela Bąbik, Magdalena Gdowska, Marta Święch, Karolina Flis, Zuzanna Gmitrzak, Aleksandra Wasiak, Karolina Szeremeta. Grupą opiekuje się pani Dorota Pucyńska. Jest to debiut tej drużyny. Przez wiele miesięcy grupa przygotowywała się do zmagań, opracowując własny scenariusz i dekorację, dzieło sztuki, szyjąc stroje i tworząc oryginalną kukiełkę.

Zwycięstwo obu drużyn w Ogólnopolskim Finale Turnieju DI upoważnia je do reprezentowania naszego miasta i kraju podczas Światowej Olimpiady Kreatywności, która odbędzie się w Knoxville w Stanach Zjednoczonych pod koniec maja tego roku. Mamy nadzieję, że uda nam się wyjechać na światowe finały i stanąć do walki o tytuł Mistrza Świata z najlepszymi drużynami ze wszystkich kontynentów. Musimy tylko sami uzbierać pieniądze na wyjazd, poszukując sponsorów, którzy finansowo wspomogą nasze drużyny.

Zdjęcia z zawodów mozna zobaczyć w galerii.