Zajęcia z kreatywności

KreatywnośćZajęcia prowadzone są dla uczniów z klas drugich i trzecich na podstawie programu edukacyjnego o nazwie Destination ImagiNation – OczyMa Wyobraźni…a. Na zajęciach dzieci mają okazję odkryć własne możliwości kreacyjne, poznać siebie i docenić jak wielkie znaczenie ma praca zespołowa. Dzięki zajęciom dzieci nabierają pewności siebie, uczą się współpracować w grupie, rozwijają swoje możliwości oraz zainteresowania z różnych dziedzin nauki m.in. z matematyki, fizyki, sztuki. Zajęcia mają formę warsztatów, na których poznają swoje słabe i mocne strony, odkrywają świat poprzez wykonywanie różnych doświadczeń. Nabyte umiejętności ułatwiają im dalszą naukę szkolną.

Jakie korzyści mają z tych zajęć dzieci?
  • uczą się efektywniej współpracować w zespole,
  • zwiększają zdolność pokonywania barier – zarówno tych tkwiących w nich, jak i w otoczeniu,
  • potrafią twórczo reagować na problemy,
  • pobudzają swoją wyobraźnię,
  • wytwarzają postawę „Nie boję się swoich pomysłów”
  • ćwiczą poczucie rytmu, estetykę ruchu, wrażliwość muzyczną (zajęcia taneczne i teatralne),
  • wykorzystują czas wolny w sposób twórczy,
  • świetnie się bawią, ucząc się jednocześnie.
Jedna z grup z klas trzecich jest przygotowywana do udziału w Ogólnopolskim Turnieju Kreatywności, który odbędzie się w marcu 2008 roku.

Zdjęcia z zajęć można zobaczyć w galerii.