Szkoła Przyjazna Bezpieczeństwu

W ra­mach pro­jek­tu „Sz­ko­ła Przy­ja­zna Bez­pieczeń­stwu”, do któ­re­go przy­stą­pi­ła nasza szko­ła, klasa 1g wy­bra­ła się na wy­ciecz­kę ZOO w War­szawie z MISJĄ EKOLOGICZNA. W ra­mach akcji e­du­ka­cyj­nej dzie­ci wzbo­ga­ci­ły wie­dzę o za­sady za­cho­wania bez­pieczeń­stwa w kon­tak­tach z dzi­kimi zwie­rzę­tami i przy­bli­żyły sobie wie­dzę na temat zwie­rząt eg­zo­tycz­nych.

Dzie­ci przy­po­mnia­ły sobie wa­run­ki życia spo­tka­nych tam zwie­rząt, ich u­podoba­nia i przy­zwycza­je­nia. Po­zna­ły za­sady za­cho­wania pod­czas za­ist­niałe­go za­gro­że­nia, ze stro­ny zwie­rząt. Zo­ba­czy­ły zwie­rzę­ta w wy­bie­gach, przy­po­mi­na­ją­cych ich na­tu­ral­ne śro­dowi­sko, po­sze­rzy­ły wie­dzę o ga­tun­ki, któ­rych nie znały. Uczest­ni­czy­ły w za­bawach na te­renie Ogro­du Zo­ologicz­ne­go. To była bar­dzo udana MISJA.