Szkoła Przyjazna Bezpieczeństwu

W ra­mach pro­jek­tu „Sz­ko­ła Przy­ja­zna Bez­pieczeń­stwu”, do któ­re­go przy­stą­pi­ła nasza szko­ła, klasa 1g wy­bra­ła się na wy­ciecz­kę do Po­wia­towej Pań­stwo­wej Stra­ży Po­żar­nej w Otwoc­ku z MISJĄ BEZPIECZEŃSTWO. W ra­mach akcji e­du­ka­cyj­nej dzie­ci wzbo­ga­ci­ły wie­dzę o za­sady za­cho­wania bez­pieczeń­stwa i po­stę­powa­nia w przy­pad­ku po­wsta­nia po­ża­ru lub in­ne­go miej­sco­wego za­gro­że­nia.

Dzie­ci przy­po­mnia­ły sobie te­lefo­ny a­lar­mo­we: 112, 998, 999, 997. Po­zna­ły za­sady za­cho­wania pod­czas za­ist­niałe­go za­gro­że­nia, bez­pieczeń­stwa po­ża­rowe­go w domu i w szko­le. Zo­ba­czy­ły sprzęt bę­dą­cy na wy­po­sa­że­niu IRG, zwie­dziły straż­ni­cę. Uczest­ni­czy­ły w po­ga­dan­kach: „Stop wy­pa­lania traw”, „Zgaś ry­zyko”, „Bez­piecz­ne wa­kacje”. Przy­po­mnia­ły sobie rów­nież za­sady u­dzie­la­nia pierw­szej po­mocy.