Nasz nowy przyjaciel

Pallotyńska Adopcja SercaWe wrześniu 2009 roku zaczęliśmy zastanawiać się, jaką ciekawą inicjatywę moglibyśmy podjąć na nowy rok szkolny. Oczywiście pomysłów było wiele, jednak najciekawszym i najbardziej chwytającym za serce okazała się adopcja na odległość w ramach dzieła Pallotyńska Adopcja Serca. Jest to jeden z programów mających na celu niesienie pomocy w zdobywaniu wiedzy biednym dzieciom z krajów misyjnych. Szkolne Koło Caritas i Samorząd Uczniowski podjęły wspólną decyzję o zbiórce pieniędzy, które co miesiąc będą przekazywane na afrykańskie dziecko.

W październiku naszą szkołę odwiedził pallotyński misjonarz – ks. Roman Rusinek SAC, który przybliżył uczniom i nauczycielom problem sierot z państw afrykańskich. Niezwykle przejmująca opowieść o niewyobrażalnej skali ubóstwa utwierdziła nas w przekonaniu, że jak najszybciej musimy podjąć tę inicjatywę. I stało się... Od stycznia 2010 roku nasza szkoła opiekuję się kimś bardzo wyjątkowym, a mianowicie dziesięcioletnim chłopcem z Zambii – Patricem Mwanza.

Być może z czasem przybędzie nam jeszcze więcej takich uczniów z dalekich zakątków naszego globu i jednocześnie zachęcimy innych do niesienia pomocy i wspierania tych najbardziej potrzebujących, gdziekolwiek na świecie by się znajdowali.

Patric Mwanza

Patric Mwanza – Zambia