Dzień Rodziny w klasie 1d

26 maja, 1 i 23 czerwca to najważniejsze dni w życiu każdej rodziny. Z tej okazji uczniowie klasy 1d przygotowali program artystyczny „Dzień Rodziny”, który odbył się 13 czerwca w piątek o godzinie 17.30. Nad przebiegiem całości czuwała wychowawczyni klasy. Wszystkie miejsca na widowni były zajęte przez zaproszonych rodziców, rodzeństwo oraz dziadków. Imprezę uświetniła obecność pani dyrektor Danuty Szyszko.

Młodzi aktorzy mimo ogromnej tremy z przejęciem recytowali wiersze wspomagając się rekwizytami. Kto jest pracowity jak pszczółka i co robi mama w niedzielę, do czego służy tatuś, po co są na świecie karuzele i kino – nie tylko tego dowiedzieli się zaproszeni goście z wierszy pełnych humoru. Co chwila z widowni słychać było salwy śmiechu na przemian z brawami wieńczącymi występ poszczególnych aktorów. Całość przedstawienia przeplatana była inscenizowanymi piosenkami. Następnie przed rodzicami wystąpiło 14 par wspaniałych tancerzy z kl. 1d. Zatańczyli oni żywiołowo szkocki taniec.

Zaproszeni rodzice oprócz wzruszeń, jakich dostarczyły im dzieci podczas występu, otrzymali własnoręcznie wykonane prze dzieci upominki – malowane drewniane serca ozdobione brokatem bądź cekinami, serca symbolizujące rodzinę. Rodzice za tak wspaniały występ podziękowali swoim dzieciom gromkimi brawami oraz słodkościami, którymi zastawione były stoły w klasie.

Zdjęcia z uroczystości można oglądać w galerii.