Lutosławski oczami dzieci

Dnia 4 li­sto­pa­da w Mło­dzie­żowym Domu Kul­tury w Otwoc­ku odbył się wer­ni­saż po­kon­kur­sowy „Lu­to­sław­ski o­cza­mi dzie­ci”. Kon­kurs był jedną z a­trak­cji X Eu­ro­pej­skiego Fe­sti­wa­lu Mu­zycz­ne­go od­by­wa­ją­ce­go się w Otwoc­ku, zor­ga­ni­zowane­go przez Fun­da­cję Pro­mocji i Kul­tury „OtwAr­te” i przy Ho­norowym Pa­tro­nacie Pre­zy­den­ta Mia­sta Otwoc­ka.

Kon­kurs był o­ka­zją u­świet­nienia 100-rocz­ni­cy u­ro­dzin świa­to­wej sławy kom­pozy­tora pol­skie­go Wi­tol­da Lu­to­sław­skiego, który w swo­jej bo­ga­tej twór­czo­ści mu­zycz­nej nie za­po­mniał rów­nież o dzie­ciach. Jego pio­sen­ki jak np. „Idzie Grześ” czy „Spóź­nio­ny sło­wik” do wier­szy Ju­lia­na Tu­wi­ma do dzi­siaj są nie­odzow­nym re­per­tu­arem szkol­nym i chó­ral­nym.

Wśród na­gro­dzonych zna­lazła się Ga­bry­sia Psz­czó­liń­ska i Olga Bar­told. Każdy z u­czest­ni­ków kon­kur­su o­trzy­mał pa­miąt­ko­wy dy­plom. Na­gro­dą dla wszyst­kich gości i u­czest­ni­ków był re­ci­tal Bar­bary Błasz­czyk.