Wybory Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego

Wybory Przewodniczącego Samorządu UczniowskiegoJak co roku pod koniec września ruszyła dwudniowa kampania wyborcza w naszej szkole. Każda klasa stworzyła własne sztaby wyborcze i promowała swojego kandydata. Pomysłów był co nie miara. Plakaty, ulotki, transparenty, balony, długopisy, smycze, cukierki – całe mnóstwo gadżetów, które miały zapewnić sukces kandydatom. I tak przez dwa dni odbywały się wiece i pochody na każdej niemal przerwie, a na ścianach widniały plakaty z programami wyborczymi. Walka była zacięta!

Emocje sięgały zenitu, a uczniowie postawiły sobie za punkt honoru, aby jak najgłośniej wypromować swojego człowieka do Samorządu Uczniowskiego. Wesoło i głośno, jak to u nas bywa, minęły dwa dni, po których nastał cisza przedwyborcza i wielkie sprzątanie po kampanii. Następnie, w czwartek 23 września, młodzież poszła do urny. Każdy miał możliwość oddania jednego głosu na ucznia, jak również na nauczyciela, który będzie Rzecznikiem Praw Ucznia w naszej szkole. Większością głosów wybory wygrała Żaneta Momont z klasy 6c (Przewodnicząca) i Dawid Zawada z klasy 6d (Zastępca Przewodniczącej) oraz Pani Joanna Ćwiek (Rzecznik Praw Ucznia). Ponadto podczas kampanii ogłoszony został konkurs na najbardziej pomysłowy plakat, który wygrała Kasia Mieszkowska z klasy 5c.

Serdecznie dziękujemy wszystkim kandydatom za uczestnictwo i walkę, a zwycięzcom gratulujemy wygranej. Już za rok zapraszamy znów do wspólnej „samorządowej” zabawy. W galerii znajdują się zdjęcia z tych niezapomnianych chwil.