Archiwum wydarzeń

Nasi szachiści na mistrzostwach w Mińsku Maz.

Mistrzostwa w Mińsku MazowieckimW sobotę, 6 marca uczestniczyliśmy w III Otwartych Mistrzostwach Szkoły Podstawowej nr 2 w Mińsku Mazowieckim w Szachach. Po raz pierwszy tak liczna, bo 21 osobowa reprezentacja Szkoły Podstawowej Nr 12 w Otwocku wystartowała w turnieju wyjazdowym i po raz pierwszy odnieśliśmy tak liczące  się sukcesy. Te wyniki tym bardziej cieszą, że w turnieju wzięło ponad 100 szachistów, w tym prawie cała czołówka szachistów z Warszawy oraz klubów podwarszawskich.

W kategorii klas I–III drugie miejsce zajął Michał Szulejko, a trzecie miejsce wywalczył Mikołaj Brodowski. W kategorii klas IV–VI trzecie miejsce zajął Dominik Stosio. W kategorii dziewcząt z klas I–III tuż za podium, piąte miejsce zajęła Weronika Rogala. Miejsca w pierwszej pięćdziesiątce zajęli: 12. Paweł Worobiej, 13. Maciej Szczęśniak, 27. Michał Balas, 30. Michał Walasek, 32. Michał Szczęśniak, 43. Marcel Bąk, 51. Łukasz Rogala. Na wyróżnienie zasługują postaw debiutantów, którzy zdobyli po 3 punkty: Maciej Kasprzak, Maksymilian Kotula, Dominik Głębocki, Grzegorz Szeremeta oraz Maciej Soliński, który też dzielnie walczył i w jednej z partii zremisował. W turnieju debiutowały też dziewczęta, które zdobyły po dwa punkty: Weronika Gładysz, Weronika Konarzewska, Karolina Kotula, Zuzanna Bak i Karolina Szeremeta.

{yoogallery src=[/images/stories/wydarzenia/09-10/szachyminsk] height=[100] width=[150] order=[asc] prefix=[thumb100_] title=[Mistrzostwa w Mińsku Maz. – 6 marca 2010 roku] thumb=[rounded] resize=[1]}

Relację przygotował: Andrzej Dobrowolski, opiekun koła szachowego.