Mali globtroterzy

W dniu 28 listopada 2008 roku rozpoczął działalność Świetlicowy Klub Małych Globtroterów. Nieznaną i daleką podróż dzieci rozpoczęły przy wtórach piosenki „Jedzie pociąg”. Wyprawa rozpoczęła się w dużej sali świetlicowej, a stacją docelową stała się Grecja. Dzięki swej wyobraźni dzieci przeniosły się na chwilę do odległej o kilkaset kilometrów malowniczej krainy. Możliwe to stało się dzięki specjalnie przygotowanym na tę okoliczności biletom i paszportom, które uprawniały do „wjazdu” na terytorium mitycznej Hellady.

Poprzez zabawę uczniowie mieli możliwość zapoznania się z najistotniejszymi faktami dotyczącymi Grecji. Wskazały na mapie położenie Grecji. Poznały hymn, flagę oraz godło państwowe. Nauczyły się kilku słów w języku greckim, dzięki czemu mogliśmy się przywitać w ojczystym języku króla Midasa. Na zakończenie nasi wychowankowie zamienili się na chwilę w greckich architektów wybudowali wspaniałe świątynie i pałace z klocków. Efekt ich pracy można obejrzeć na poniższych zdjęciach.

Ku naszemu zaskoczeniu radościom, uśmiechom i zabawom nie było końca. Być może stało się tak dlatego, że nie tylko na oczach dzieci ale również z ich udziałem kreował się fantastyczny świat starożytnej cywilizacji.

Informujemy, że pociąg z uczestnikami Świelicowego Klubu Malych Globtroterów wyrusza na wyprawy w każdy piątek o godzinie 9.00. Przewodnikami po malowniczych zakątkach naszej planety są : Pani Beata Solarewicz i Pani Edyta Sąsiadek. Serdecznie zapraszamy do wspólnego podróżowania!